Jak inwestować w kryptowaluty? Zacznij od podstaw!

kwi 21, 2022 (0) comment , , ,

Inwestowanie w kryptowaluty nie należy do najprostszych zadań. W przeciwieństwie do tradycyjnego rynku walutowego, ceny kryptowalut zmieniają się dynamicznie i często – chaotycznie. Dlatego też przed podjęciem decyzji o wejściu na ten rynek, warto zapoznać się z mechanizmami inwestycyjnymi oraz terminologią charakterystyczną dla tego rynku. Od czego zacząć? Najlepiej od podstaw!

Poznaj bliżej specyfikę rynku

Zanim przejdziemy do tego, kde koupit akcie, warto przyjrzeć się bliżej samej specyfice tego rynku. Kryptowalut jest mnóstwo, choć zdecydowanie najpopularniejszą wciąż pozostaje Bitcoin. To właśnie on zapoczątkował trend powstawania kolejnych tzw. altcoinów (kryptowalut alternatywnych) opartych na technologii blockchain. Przejdźmy jednak do rzeczy!

Przygodę z inwestowaniem w kryptowaluty warto rozpocząć od zbudowania własnej strategii inwestycyjnej. Gdy już określimy cele i wyznaczymy domyślny termin ich realizacji, możemy przejść do praktyki. W tym celu udajemy się do specjalnej nejlepší broker. To tam znajdziemy zlecenia, możliwość wprowadzenia kryptowaluty do obrotu oraz platformy handlowe, które umożliwią nam śledzenie cen, analizę wykresów i cały pakiet czynności związany z zawieraniem transakcji. Na giełdzie zakładany (najczęściej bezpłatne) konto i rejestrujemy się na portalu. Podajemy swoje dane osobowe, pozwalamy na weryfikację tożsamości i zaczynamy zabawę!

Inwestycje w kryptowaluty wiążą się z ryzykiem

Każda inwestycja, w którą pompujemy duże pieniądze wiąże się z pewnym ryzykiem. Kryptowaluty są jednak rynkiem na tyle chwiejnym, że ryzyko stracenia zainwestowanych środków jest dość wysokie. Dlatego w kryptowaluty powinni inwestować osoby świadome tego, co robią, a także świetnie zapoznane z rynkiem.Doświadczenie w tym zakresie mogą pomóc zdobyć darmowe dostępne w sklepach App Store lub Google Play, a także za pośrednictwem stron internetowych. W ten sposób nauczysz się mechanizmów inwestycyjnych i bliżej poznasz specyfikę rynku. Całość dobrze uzupełnić wiedzą z blogów, webinarów i e-booków.

Ryzyko inwestycyjne można nieco zmniejszyć, jeśli będziemy się trzymać jasnej i dobrze zaprojektowanej strategii inwestycyjnej. Jeśli chcemy dowiedzieć się, jak inwestować w kryptowaluty, to niezmiernie ważnym będzie również zapoznanie się z takimi terminami, jak analiza techniczna oraz fundamentalna. Zrozumienie tych pojęć pomoże nam w lepszym i skuteczniejszym podejmowaniu działań inwestycyjnych.

Comment (0)

Leave a Comments